21 Niedziela Zwykła – 25 VIII 2019 – Kluszkowce

1. Jutro w naszej Parafii przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą parafią a wdzięczność Maryi wyraźmy życiem prawdziwie chrześcijańskim. Msze święte wg porządku niedzielnego tj w kaplicy o godz. 7,30 i suma z procesją o godz. 11,30 a w kościele o godz. 9,30 i 19,00.Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Prof. dr Zbigniew Suchy z Przemyśla.

2. Bardzo dziękujemy p. Marii za bezinteresowną opiekę nad kaplicą: jak otwieranie kaplicy, przygotowanie do liturgii, dbanie o porządek , kwiaty oraz wszystkim w utrzymaniu czystości w kaplicy. Wdzięczność też pragnę wyrazić p. Krzysztofowi Babiakowi i Pawłowi Czubernat za pomoc przy montażu po konserwacji ołtarza oraz wszystkim którzy złożyli ofiarę na konserwacje ołtarza. Konserwacja ołtarza to bardzo droga inwestycja. W całości prac wyniosła 48 tysiące zł. Parafianie ofiarowali na ten cel : 800 $ , 650 euro i 9.450 zł. dziękuje tez panią Krystynie i Annie Plewa za ozdobny wieniec z bukszpanu na krzyż.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Moniki , w środę wspomnienie świętego Augustyna, doktora kościoła, w czwartek wspomnienie męczeńskiej śmierci Jana Chrzciciela .

4. W przyszłą niedzielę Gminne Dożynki w Mizernej rozpoczną się Mszą świętą o godz. 14,00 po Mszy św. przemarsz do remizy na cześć artystyczną.

5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć książeczkę o Matce Bożej Częstochowskiej po 5 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.z ciekawymi artykułami m.in. 50 lecie koronacji Obrazu MB w Myślenicach czy o cudzie jak chrzest przywrócił noworodkowi życie i inne.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.