16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2019 – Kluszkowce

1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, po każdej mszy św. poświęcenie samochodów. Ofiary złożone z tytułu poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Składając ofiarę można otrzymać pamiątkowy gadżet ze św. Krzysztofem.

2. Jeszcze dziś o godz. 13.00 w wąwozie papieskim zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Kluszkowiec i gości z okazji dni Kluszkowiec. Wójt Gminy Czorsztyn, Sołectwo Kluszkowce i GOK Kluszkowce, Związek Podhalan o/Kluszkowce zapraszają do licznego udziału turystów, gości oraz mieszkańców.
Po mszy św. zapraszają do amfiteatru przy szkole na festyn.

3. Wszystkim czcicielom MB Szkaplerznej dziękujemy za udział w triduum i uroczystości ku czci MB z Góry Karmel.

4. Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii wyniosła 3040 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.

5. Pielgrzymka do Sanktuarium św. Rity do Nowego Sącza oraz na nowennę do św. Kingi w Starym Sączu wyjazd we wtorek 23 lipca o godz. 13.30 z spod kościoła, cena 25 zł. zapisy do jutra. Zachęcamy do wyjazdu w strojach regionalnych.

6. W przyszłą niedzielę 28 lipca członkowie stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością kolo w Szczawnicy będą prowadzić kwestę do puszek na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla tych osób w Szlachtowej. Prosimy o ofiarność na ten cel.

7. Archidiecezja krakowska wydaje album o kościołach Podhala, w którym będzie tez informacja o naszej parafii, zdjęcia z kościoła, kaplicy i Krośnicy. Album będzie można na przełomie listopada i grudnia w cenie promocyjnej dla parafii w cenie 80 zł, w księgarniach będzie dostępny w cenie 140 zł. Dla chcących go nabyć od dziś będą zapisy w celu określenia ilości zamówionych sztuk. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Marii Magdaleny, odpust w Krempachach, we wtorek św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy, w czwartek św. Jakuba Apostoła, w piątek św. Joachima i Anny – rodziców NMP.

9. U ministrantów zostało jeszcze do nabycia kilka książeczk o dekalogu , w której omówione są przykazania Boże w cenie 6 zl. Książeczka przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Leśnicki kawaler z Kluszkowiec i Natalia Komornicka panna ze Szlachtowej, Robert Bednarczyk kawaler z Kluszkowiec i Dominika Haber panna z Nowego Targu, Tomasz Głowacz kawaler z Raby Niżnej i Katarzyna Dziatkowicz panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w urzędzie parafialnym.

11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Krystyna Kapuśnik, Monika Jandura-Kapuśnik, Anna Górecka i Jolanta Wacław. W kaplicy: Kuruc Maria i Bochnak Zofia .

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.