15 Niedziela Zwykła -14 VII 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na trwające triduum przed uroczystością MB Szkaplerznej jeszcze dziś i jutro przed mszą św. wieczorną o godz. 18.30 nabożeństwo do MB szkaplerznej. Na nabożeństwo można składać prośby i podziękowania do Matki Bożej. Po nabożeństwie msza św. z okolicznościowym kazaniem. Okazja do przyjęcia szkaplerza św.

3. We wtorek uroczystość MB z Góry Karmel. Ta uroczystość przypomina nam o szkaplerzu jako darze ofiarowanym przez Matkę Boża św. Szymonowi Stockowi w 1251 r., któremu Maryja obiecała, że kto będzie wiernie go nosił nie zazna ognia piekielnego. Szkaplerz obok różańca jest jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Msze św. w naszym kościele w kaplicy o godz. 7.30 i o 9.30 i 19.00 w kościele. W tym dniu również odpust we Frydmanie z sumą o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu 19 lipca w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele zakończona procesja do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.45. Po procesji msza św. wieczorna. Adoracja według następującego porządku: od 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 -10.00 ul. Wspólna, Polna , Pienińska, Gorczańska, 10.00 – 11.00 ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 ul. Karpacka, Borek, Szkolna i Gospodarcza, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków i Cegielniana, 15.00 – 16.00 ul. Karmelicka i Stylchen, 16.00 – 17.00 ul. Zdrojowa, 17.00 – 18.00 ul. Modrzewiowa i Leśna.

5. Wszystkich czcicieli MB zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej na ogólnopolskie spotkanie noszących szkaplerz. Wyjazd 21 lipca w niedzielę o godz. 6.00 z pod kościoła. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy do 19 lipca w zakrystii lub kancelarii.

6. Archidiecezja krakowska wydaje album o kościołach Podhala, w którym będzie tez informacja o naszej parafii, zdjęcia z kościoła, kaplicy i Krośnicy. Album będzie można na przełomie listopada i grudnia w cenie promocyjnej dla parafii w cenie 80 zł, w księgarniach będzie dostępny w cenie 140 zł. Dla chcących go nabyć od dziś będą zapisy w celu określenia ilości zamówionych sztuk. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będzie poświęcenie samochodów po każdej mszy św. Ofiary złożone z okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

8. Z okazji dni Kluszkowiec, w przyszła niedzielę o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. polowa w wąwozie papieskim w intencji wszystkich mieszkańców i gości. Po mszy św. organizatorzy tj. Związek Podhalan o/Kluszkowce, Pan Sołtys wraz z Radą zaprasza mieszkańców i gości do amfiteatru na festyn.

9. Objazdowy serwis legislacji gaśnic zaprasza wszystkich zainteresowany na przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju 16 lipca od godz. 8.00 – 16.00 przy sklepie „Groszek”.

10. U ministrantów jest do nabycia książeczka o dekalogu , w której omówione są przykazania Boże w cenie 6 zl. Książeczka przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Galas Janina ,Jandura Maria , Bańka Władysława i Regiec Małgorzata . W kaplicy: Wojtaszek Danuta i Świdniak Celina.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.