14 Niedziela Zwykła – 7 VII 2019 – Kluszkowce

1. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na V Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim w naszym kościele, w którym będziemy mogli podziwiać chóry m. in. ze Słowacji, Rumunii.

2. W tym tygodniu w liturgii: W czwartek 11 lipca święto św. Benedykta Opata – Patrona Europy. W sobotę rozpoczyna się triduum przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Przez trzy dni codziennie: sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 18.30 nabożeństwo do MB szkaplerznej. Na nabożeństwo można składać prośby i podziękowania do Matki Bożej. Po nabożeństwie msza św. z okolicznościowym kazaniem. Okazja do przyjęcia szkaplerza św.

3. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

4. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć gazetę ewangelizacyjną „Dobre nowiny” z ciekawymi artykułami m. in. „Cud przemiany krwi”, „Spełnił marzenie i został kapłanem na łożu śmierci”’ „Święta Rita z Nowego Sącza”.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Krzysztof Stanisław Brzegowski ,kawaler z Kluszkowiec i Elżbieta Jadwiga Góra, panna z Kacwina. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach w sumieniu zobowiązany jest o zgłoszenie występujących przeszkód w kancelarii parafialnej.

6. Wszystkich czcicieli MB zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej na ogólnopolskie spotkanie noszących szkaplerz. Wyjazd 21 lipca w niedzielę o godz. 6.00 z pod kościoła. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy do 19 lipca w zakrystii lub kancelarii.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bator Barbara , Bałuk Grażyna, Ślęzak Stanisława i Anna Złydaszyk . W kaplicy: Kwiecień Monika i Jandura Edyta .

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych naszych parafian w ubiegłym tygodniu śp. Stanisława Dziatkowicz z Kluszkowiec oraz z Krośnicy śp. Katarzynę Klimczak. Dobry Jezu…..

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.