12 Niedziela Zwykła – 23 VI 2019 – Krośnica

1. Dziś w kościołach w całej Polsce są śpiewane suplikacje jako wynagrodzenie Panu Bogu za bluźnierstwa i znieważanie jakie w ostatnim czasie miały miejsce w naszej Ojczyźnie wobec MB Częstochowskiej, naszej Królowej, gdzie historia Polski tak bardzo jest związana z tym Sanktuarium, rozbijanie ołtarzy, figur Matki Bożej i Pana Jezusa, wybijanie szyb w kościołach, malowanie elewacji kościołów, napady na księży, parodiowanie Mszy Świętej, czy wyzywanie ludzi wierzących, itp. Na to nie może być naszej zgody.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja oktawy po mszy św. o 8.30. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe z procesją potrwają do piątku.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pan Jezusa z procesją. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przezywamy święto Niepokalanego Serca Maryi.

4. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała. Za przyozdobienie trasy procesji, domów, za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim niosącym sztandary, baldachim, figury, feretrony, sztandarowi i strażakom OSP Krośnica. Niech Chrystus eucharystyczny błogosławi waszym domom, parafii i Ojczyźnie.

5. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach na odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia we mszy św.

6. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Ofiary w tym dniu przeznaczone są jako dar na działalność Stolicy Świętej tzw. „świętopietrze”. Jest to też dzień imienin naszego br. Piotra. Otoczmy go naszą modlitwą w tym dniu, wyraźmy naszą wdzięczność za jego posługę.

7. Spotkanie ministrantów i scholi w poniedziałek o godzinie 15:00.

8. Przypominamy, że jutro będzie zbiórka odpadów AGD i RTV do godz. 16. Odpady można przywozić pod kościół i składać na placu przed kościołem.

9. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa w salkach.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.